Ogrodzenia, bramy, furtki, balustrady Tel. 669 760 919

Bramy

Bramy Żory – Rybnik

Bramy wjazdowe, bez wątpienia stanowią wizytówkę ogrodzenia. Dlatego tak ważne jest, aby wizualnie pasowały do domu, do jego elewacji oraz do reszty ogrodzenia. Są one bardzo ważnym elementem ogrodzenia. Już na etapie planowania ogrodzenia, warto pomyśleć o konkretnych rozwiązaniach. Operujemy na terenie Rybnik-Żory i okolice i możemy ci ze wszystkim pomóc!

To pozwoli nam, uniknąć problemów w przyszłości, a przede wszystkim, da nam możliwość idealnego dopasowania bramy do potrzeb oraz możliwości finansowych. Warto mieć na uwadze, że cena, to jeden z ważniejszych czynników, tak naprawdę to nie ona powinna być kryterium naszego wyboru.

Brama wjazdowa, powinna:

 • gwarantować bezpieczne użytkowanie,

 • zapewniać komfortowy wjazd na posesję,

 • być dopasowana do budynku oraz ogrodzenia.

Lokalizacja bramy wjazdowej

Lokalizacja wjazdu, na teren nieruchomości, powinien być w pełni zgodny z projektem zagospodarowania terenu. Najczęściej, znajduje się on obok furtki wejściowej, właśnie z tego względu w ofercie, znajdują się bramy wjazdowe z furtką wejściową, aby całość wjazdu, wyglądała spójnie. Bramy Żory, wpasują się w stylistykę każdego ogrodzenia.

Bramy wjazdowe dwuskrzydłowe oraz przesuwne

Bramy wjazdowe dwuskrzydłowe, sprawdzają się nie tylko na większych działkach, ale również na tych wąskich oraz głębokich. Ten typ bram, niestety zajmuje dość sporo miejsca, jednak na długich działkach nie ma to większego znaczenia.

Tego typu bramy, mają jedno lub dwa skrzydła, które mocowane są do słupków. Do nich, mocuje się specjalne zawiasy, a na nich montuje się bramy. Mogą być otwierane ręcznie, jednak to może okazać się dość trudne, z racji że skrzydła są dość ciężkie. Jednak, są też bramy otwierane automatycznie. W tym wypadku, niezbędne jest zamontowanie siłowników.

Bramy wjazdowe przesuwne, wykonane są z jednego skrzydła, porusza się ono wzdłuż ogrodzenia. Skrzydło chowa się za ogrodzenie, stąd też nie potrzebuje tyle miejsca co brama otwierana. Mogą one mieć dowolną szerokość skrzydła.

Zalety bram przesuwnych:

 • wymagają mniej miejsca,

 • idealne na działki z krótkim wjazdem,

 • wygoda oraz komfort użytkowania,

 • funkcjonalne, solidne oraz bezpieczne,

 • dostępne w wielu rodzajach oraz kolorach.

Produkcja bram Żory, oferuje bramy przesuwne oraz dwuskrzydłowe, do każdego typu ogrodzenia, każdy znajdzie coś dla siebie, wybór w wielu wzorach oraz kolorach.

Montaż bram Żory

Prawidłowe funkcjonowanie bramy wjazdowej, gwarantuje właściwy montaż.

Prawidłowy montaż, to kilka istotnych kwestii:

 • odpowiedni fundament – poniżej głębokości przemarzania gruntu, zapobiega to wysadzaniu fundamentu zimą, zagrażałoby to stabilności bramy. Mógłby pojawić się problem z otwieraniem oraz zamykaniem.

 • prawidłowe wypoziomowanie bramy – jest to bardzo istotna kwestia, krzywe założenie, mogłoby powodować problem niedomykania, w przypadku bram dwuskrzydłowych. Jeśli chodzi o bramy przesuwne, szybciej mogłyby się zużyć łożyska prowadzące.

 • sposób montowania zawiasów – nieprawidłowy montaż, mógłby skutkować opadaniem bramy, czego konsekwencją mógłby być problem z domykaniem. Warto również, zwrócić szczególną uwagę na materiały oraz konstrukcję.

Masz pytania ?

ZADZWOŃ 669 760 919